Spectrum Pink Velour and Marble Rubycell Puff

Beskrivning

Vi presenterar vårt nya drömteam för hy – Puffection Duo.
Detta par puffar i två texturer gör att du enkelt kan applicera kräm-, flytande- och puderformler. Vår innovativa rubycell-puff är perfekt för att studsa flytande texturer på huden och vår mjuka velourpuff gör att du kan klappa puder där du föredrar, eller matta huden utan någon produkt.
Dessa två puffar fungerar bäst som ett par, med vår rubycell-puff som erbjuder ett mjukare, smidigare alternativ till den traditionella sminksvampen, du kommer att älska den porminimerande effekten och enkla appliceringen. Parat med vår velourpuff för den perfekta glansfria finishen är vår Puffection-duo definitivt bättre tillsammans.
Marmor Rubycell Puff är gjord av ultramjuka lager av latexfritt skum som skapar en ”kudde” effekt för att låta puffen studsa bort från huden och ge en ränderfri finish. Medan de silkesmjuka fibrerna i den rosa Velvet Puff kommer att plocka upp, avsätta och sudda ut precis rätt mängd puder på huden för en airbrushed finish.Användning: Spectrum Pink Velour and Marble Rubycell Puff

Ytterligare information

Brand

Merchant

Lyko

Recensioner

Det finns inga recensioner än.

Bli först med att recensera ”Spectrum Pink Velour and Marble Rubycell Puff”

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Artikelnr: 8101343514139968856 Kategori: